Naar hoofdinhoud

Bonaire National Marine Park

Bonaire National Marine Park beschermt sinds 1979 de zee rond het eiland tot 60 meter diep, met 86 openbare duikstekken langs de kust.

Vind de laagste prijs

Snel de actuele prijs bekijken

In een paar tellen zie je het actuele aanbod voor Van der Valk Bonaire van de aanbieders.

Je vertrekdatum en reisduur worden automatisch meegenomen. Je rondt de boeking af bij de aanbieder.

Onder water · Westkust

Bonaire National Marine Park in het kort

Top 20 van Bonaire
Onderwaterlandschap in het Marine Park met stenen koralen, zeewaaiers en tropische vissen
Foto: robanhk, Flickr, CC BY-SA 2.0; verkleind
Soort
Onder water
Streek
Westkust
Afstand
Hemelsbreed 4 km van het resort
Zo kom je er
Kuststekken langs de westkust rijd je aan met een huurauto of pick-up en herken je aan de gele stenen. Rond Klein Bonaire duik en snorkel je vanaf een boot of vanaf No Name Beach.
Regels
Iedereen die de zee in gaat, heeft een geldige nature fee van Stinapa. Niet ankeren, niets aanraken en niets meenemen.
Goed om te weten
Ontsmet je uitrusting voor je eerste en na je laatste duik. Stekken kunnen door de koraalziekte zonder waarschuwing sluiten, dus controleer vooraf wat open is.
Voor wie
Als je snorkelt of duikt, van beginner tot ervaren: veel riffen beginnen in ondiep water vlak bij de kant.

Wat je bij Bonaire National Marine Park ziet en doet

Onder water begint Bonaire pas echt. Het Bonaire National Marine Park beslaat de zee rondom het hoofdeiland en Klein Bonaire, vanaf de hoogwaterlijn tot een diepte van 60 meter. Binnen die grens vallen koraalriffen, velden met zeegras en de mangroven van Lac Bay. Langs de westkust begint het rif zo kort na de waterlijn dat je je auto parkeert, je vinnen aantrekt en zo het water in loopt. Een gele steen met een naam erop wijst elke duikstek aan de kust aan, en op zee liggen gele boeien waaraan boten vastmaken.

Meer over Bonaire National Marine Park

Het park bestaat sinds 1979 en hoort bij de oudste zeereservaten ter wereld. Stinapa, de stichting die het beheert, telt 86 openbare duikstekken, met meer dan 350 vissoorten en 57 soorten zachte en harde koralen. Ankeren is overal in het park verboden, en dat zie je terug aan de staat van het rif. Helemaal ongerept is het rif niet meer: ook Bonaire heeft last van stony coral tissue loss disease, een koraalziekte die zich snel verspreidt. Daarom vraagt Stinapa jou als duiker of snorkelaar om je spullen te ontsmetten voor je eerste en na je laatste duik.

Bonaire National Marine Park bezoeken: tijd, route en tips

Duik of snorkel je, regel dan eerst een nature fee bij Stinapa; hetzelfde bewijs geeft toegang tot het Washington Slagbaai National Park. Voor de kust van dat nationale park blijft duiken dicht vanwege de koraalziekte; andere stekken, ook rond Klein Bonaire, zijn na een tijdelijke sluiting weer open. Dat kan snel veranderen, dus controleer vooraf de actuele status bij Stinapa of je duikschool. Raak niets aan, laat handschoenen en aanwijsstokjes thuis en zorg dat je drijfvermogen op orde is, zodat je niet op het koraal belandt. Zonder auto kun je meteen beginnen bij het rif voor het resort. Rond Klein Bonaire kom je alleen per boot of watertaxi.

Bron: stinapabonaire.org, Wikipedia: Bonaire National Marine Park, Wikipedia: Bonaire, bonaireisland.com

Ligging van Bonaire National Marine Park

Het resort (1), Bonaire National Marine Park (2) en de plekken die je er goed mee combineert. Afstanden zijn hemelsbreed.

BONAIRECaribische ZeeOostkust2. Bonaire National Marine Park23. Klein Bonaire en No Name Beach34. Snorkelen met zeeschildpadden45. Papegaaivissen en maanvissen56. Kralendijk61. Van der Valk Plaza Bonaire1Van der Valk Plaza05 kmN
Kustlijn: Natural Earth en OpenStreetMap, plekken: OpenStreetMap en eigen controle. De nummers horen bij de lijst.
  1. Van der Valk Plaza BonaireHet resort aan de westkust, met privestrand, huisrif Eighteen Palm en de jachthaven Plaza Marina.Hier verblijf je
  2. Bonaire National Marine ParkRondom Bonaire en Klein Bonaire is de zee één beschermd park, met riffen die je langs de westkust gewoon vanaf de kant in zwemt.Hemelsbreed 4 km van het resort
  3. Klein Bonaire en No Name BeachMet de watertaxi vanuit Kralendijk naar een onbewoond eiland, waar je vanaf het witte zand van No Name Beach het rif op snorkelt.Hemelsbreed 4 km van het resort
  4. Snorkelen met zeeschildpaddenGroene zeeschildpadden en karetschildpadden grazen in het ondiepe water rond Klein Bonaire en langs de kust van het hoofdeiland.Hemelsbreed 4,5 km van het resort
  5. Papegaaivissen en maanvissenHoor het knarsen van een papegaaivis die aan het rif knabbelt en zoek tussen de koraalblokken naar de blauw-gele maanvis.Hemelsbreed 7 km van het resort
  6. KralendijkEen hoofdstad die je in een ochtend te voet ziet: winkels aan Kaya Grandi, een fort uit de zeventiende eeuw en uitzicht op Klein Bonaire.Hemelsbreed minder dan 1 km van het resort

Voordelig boeken

Actuele prijzen en aanbiedingen

Bijgewerkt op 22 oktober 2026

Van der Valk Plaza Beach & Dive Resort Bonaire1

Corendon Beste keuze

Vertrek 15 december 2026 · vanaf AMS · 9 dagen · All inclusive

Vanaf€1974p.p.
Bekijk deal

Prijzen dagelijks bijgewerkt. Vanafprijzen per aanbieding; de exacte reissom voor jouw gezelschap en datum zie je bij de aanbieder. Prijzen en beschikbaarheid kunnen na doorklikken wijzigen.

Combineer Bonaire National Marine Park met

Wit strand en turquoise water bij Klein BonaireStrandTop 20

Klein Bonaire en No Name Beach

Klein Bonaire · 4 km van het resort

Met de watertaxi vanuit Kralendijk naar een onbewoond eiland, waar je vanaf het witte zand van No Name Beach het rif op snorkelt.

Zeeschildpad die boven het rif door helder blauw water zwemtDierenTop 20

Snorkelen met zeeschildpadden

Klein Bonaire · 4,5 km van het resort

Groene zeeschildpadden en karetschildpadden grazen in het ondiepe water rond Klein Bonaire en langs de kust van het hoofdeiland.

Een blauwgroene stoplichtpapegaaivis zwemt boven het rif, met een kleinere vis ernaastOnder water

Papegaaivissen en maanvissen

Oostkust · 7 km van het resort

Hoor het knarsen van een papegaaivis die aan het rif knabbelt en zoek tussen de koraalblokken naar de blauw-gele maanvis.

Kralendijk van bovenaf, met de boulevard, Fort Oranje en de kleurrijke huizenDorp en stadTop 20

Kralendijk

Kralendijk · minder dan 1 km van het resort

Een hoofdstad die je in een ochtend te voet ziet: winkels aan Kaya Grandi, een fort uit de zeventiende eeuw en uitzicht op Klein Bonaire.

Dichtbij Bonaire National Marine Park

Na Bonaire National Marine Park: nog meer op Bonaire

Ook in de streek Westkust, naast Bonaire National Marine Park:

Alle bezienswaardigheden met kaart

Verder lezen

Hierna lees je misschien dit

Dit is een deel van het verhaal. De pagina's hieronder sluiten hier direct op aan.

Luchtfoto van de jachthaven van Van der Valk Bonaire met zeilboten en de zee op de achtergrond

De ligging

Afstand tot Kralendijk, de luchthaven en wat er op loopafstand ligt.

Twee duikers in uitrusting oefenen in het zwembad naast het restaurant van Van der Valk Bonaire

Duiken en snorkelen

Het huisrif voor de deur, gratis snorkelsets en de duikschool op het terrein.

Strand van Van der Valk Bonaire met witte ligbedden en rieten parasols onder palmbomen

Het strand en huisrif

Privestrand, ligbedden, handdoeken en waarom waterschoenen prettig zijn.

Prijzen vergelijkenVergelijk prijzen